Komunikat Polskiego Związku Solaryjnego

Na przestrzeni 2009 r. przez media ogólnopolskie przetoczyła się negatywna i sponsorowana przez lobby kosmetyczne kampania dotycząca opalania w salonach solaryjnych, mająca na celu zwrócenie uwagi na konieczność korzystania z innych “zdrowych” produktów brązujących skórę.

Autorzy licznych publikacji nie dostrzegli faktu, iż w opalaniu brązowa skóra jest efektem wtórnym i nie najważniejszym, ale przede wszystkim najbardziej istotne są korzyści zdrowotne. Są one potwierdzone w licznych badaniach prowadzonych w Stanach Zjednoczonych, Szwecji, Niemczech.

W ramach tej kampanii podanych zostało wiele nieprawdziwych informacji o opalaniu w solarium, w szczególności o powodowanym przez solarium wzroście zachorowań na raka skóry. I tu znów nikt nie powiedział, iż rak skóry powstaje głównie w wyniku oparzeń skóry przebytych szczególnie w dzieciństwie, które w późniejszym wieku pod wpływem różnych czynników mogą przyczynić się do jego rozwoju.

Słoneczna rzeczywistość wygląda jednak inaczej.

Czy wiesz, że:

  • Bez światła słonecznego nie byłoby życia na Ziemi. Docierające do nas ze Słońca promieniowanie UV jest odpowiedzialne za rozwój wszystkich organizmów. Nie bez powodu wszystkie starożytne kultury świata wyznawały kult Słońca jako praźródła wszelkich form życia
  • Promieniowanie UVB, z którym mamy do czynienia podczas opalania w solarium, jest niezastąpionym źródłem pozyskiwania witaminy D przez organizm człowieka. Witaminy, która zmniejsza ryzyko zachorowania m.in. na zapalenia wirusowe, osteoporozę, krzywicę, nadciśnienie, raka piersi, płuc, prostaty i co ciekawe – również raka skóry.
  • Twoje zdrowie i samopoczucie zależy od światła, którego tak bardzo brakuje w okresie jesienno-zimowym. Wszyscy funkcjonujemy w oparciu o cykl dnia i nocy oraz lata i zimy. Kraje skandynawskie, w których okres docierania do Ziemi światła słonecznego jest znacznie krótszy, stają przed problemem rosnącej liczby osób odbierających sobie życie.
  • Dzięki opalaniu w solarium, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym – ale nie tylko, zapomnisz o złym nastroju, smutku, przygnębieniu, a nawet depresji. Dobre samopoczucie i radość przez cały rok!
  • Solarium to bezpieczne opalanie. Dzięki możliwości kontroli czasów opalania oraz mocy promieniowania UVA i UVB pozwala na rozsądne opalanie, czego nie można już powiedzieć o kilkugodzinnej ekspozycji na słońcu, na plaży, w górach itp.
  • Pięknie opalona i zdrowa skóra to powód do dumy. Regularne, rozsądne korzystanie z solarium zapewnia wspaniały wygląd i doskonałe samopoczucie. Jest oznaką aktywności fizycznej oraz atrakcyjności. Profesjonalne kosmetyki do opalania w solarium są produktami dbającymi o Twoje zdrowie. swoim składzie zawierają bardzo dużą ilość witamin, minerałów oraz składników głęboko nawilżających skórę i zapobiegających starzeniu się skóry.

Uwierz w prawdziwe informacje! Nie pozwól sobą manipulować